4 latka Gai w Etno Roztoczu!

Nasza Gaja pod koniec czerwca skończyła 4 latka, a to, jak wszyscy doskonale wiemy, już poważny wiek. Z roku na rok dzień urodzin jest dla niej coraz bardziej ekscytujący, rozmowy i spekulacje na temat tego jak będzie wyglądał tort albo kto będzie na liście gości towarzyszą nam przez caly okrągły rok. Rok – de facto – jest mierzony od urodzin do urodzin, co tam jakiś nudny kalendarz! Jak więc sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy i by dzieciaki miło wspominały imprezę? Sami sobie wychodząc naprzeciw z ogromną przyjemnością zorganizowaliśmy Gajce urodziny w naszym Ogrodzie Zabaw pod lipami 😉 Z racji tego, że była to pierwsza oficjalna impreza w Etno Roztoczu byliśmy trochę podekscytowani, ale też niepewni, czy nasza przestrzeń spodoba się głównym zainteresowanym.

Okazało się, że niepotrzebnie się martwiliśmy, bo dzieciaki już od początku przyjęcia wpadły w szalony wir zabawy, dając rodzicom chwilę relaksu. W ten sposób z jednej imprezy stworzyły nam się dwie 😉 Klimatyczne miejsce przy starej szkole od razu przypadło do gustu rodzicom, którzy pogrążeni w rozmowach w przyjemnym cieniu lip popijali kawkę oraz domowej roboty lemoniadę ze słoika.

Nad stołami piknikowymi przygotowany przez nas namiot-żagiel świetnie się sprawdził jako element wystroju i dach nad jedzonkiem, a na stołach nie zabrakło zdrowych pyszności w drewnianych łódeczkach, które skradły serca wszystkich imprezowiczów (szczególnie tych mniejszych). Dbamy o środowisko, więc staraliśmy się ograniczyć ilość śmieci, przygotowaliśmy EKO papierowe naczynia. Każdy uczestnik dostał papierowy kubeczek, i flamaster do podpisywania swoich imion, by uniknąć zagubienia wśród stołowych skarbów. Podpisywanie kubeczkow i ozdabianie ich ornamentami wokół imion okazało się też super zabawą dla około-10-latków.

Przekrój wiekowy gości był duży, bo od 7 miesięcy do aż 15 lat! Cudownie się poczuliśmy, gdy każde dziecko znalazło w Etno Roztoczu coś dla siebie – o to nam właśnie chodziło! Nie było nudy! 😉

Najmłodsi w strefie malucha czuli się jak rybki w wodzie! Bardzo chwalili sobie świeżą trawkę, która jest wręcz idealna do podejmowania pierwszych kroków i raczkowania. Mini piaskownica też cieszyła się popularnością, bo wszyscy lubią przecież przesiewać piasek przez swoje małe paluszki.

Wśród nieco starszych gości kuchnia błotna okazała się absolutnym HITEM! Gotowali, gotowali i gotowali przez ponad dwie i pół godziny! W tym czasie zostało stworzonych wiele wyśmienitych potraw, od pulpetów z błota, aż po trawiastą lemoniadę. Sami zobaczcie jaki nasi mali kucharze mają talent do gotowania.

Nie zabrakło czasu na przetestowanie każdej atrakcji w naszym ogrodzie zabaw! Domek przy drzewie, huśtawki, zjeżdżalnia, tunel i wzgórze zostały zdobyte przez naszych małych imprezowiczów. Ściana wody i ściana dźwięku wzbudzały ciekawość, a ścieżka bosych stóp dostarczała nowych wrażeń stopom – nawet tym najmniejszym. Starszaki natomiast odnalazły swoje miejsce na kolorowych hamakach. Młodzi relaksowali się, rozmawiali i planowali podbój świata (tak przypuszczamy 😉 ).

Przyjęcie urodzinowe Gai okazało się sukcesem! Nasza czterolatka już prosi nas o powtórkę imprezy i świetnie ją wspomina. Cieszymy się bardzo, bo naszym zamiarem było uczczenie tego dnia w wyjątkowy sposób. Przy okazji, nasz Ogród Zabaw został przetestowany na wszystkie sposoby, przez gości w różnym wieku. Nie ma lepszej recenzji naszej pracy niż uśmiech na twarzach tych, dla których wszystko to stworzyliśmy. Szczególnie, że sami się świetnie bawiliśmy! Już nie możemy się doczekać zorganizowania kolejnego przyjęcia urodzinowego w Etno Roztoczu. Może Twojego dziecka? Kto wie 😉

Autor artykułu: Katarzyna Kubalska, ukochana kuzynka Gai 🙂 Dziękujemy Kasiu x