O nas

Jesteśmy dwójką zapaleńców, którzy kochają dzieci (mamy dwoje własnych) i którym bardzo na sercu leży ich rozwój przez swobodną zabawę. I w tym temacie działamy.

Wychowujemy w duchu Rodzicielstwa Bliskości, a przynajmniej się staramy, nasze dzieci są dla nas największym skarbem świata i nie ma dnia żeby jedno z nas nie wyraziło tego faktu do drugiego w tysiącu możliwych kombinacji, „jakie to szczęście że mamy tak fantastyczne dzieci” to codzienny temat naszych rozmów :-). Mieszkaliśmy przez lata w Londynie i tam się poznaliśmy. Bardzo boli nas plastikowa Polska i to, że tak mało dzieje się tutaj u nas, zwłaszcza „na wschodzie” z myślą o dzieciach. Serca nam krwawią jak widzimy puste place zabaw i dzieci, które powinny przecież huśtać się na trzepakach i taplać się w błocie całe wakacje przyklejone do ekranów telefonów i tabletów. Postanowiliśmy przestać narzekać i ojojać i zacząć działać. Tak powstało Etno Roztocze.

Przeżywamy dramaty egzystencjalne na wieść o kolejnych zagrożeniach dla planety – bliska jest nam idea recyklingu i ogólnie pojętej dbałości o nasze tzw. habitat. Aktywnie promujemy recykling wszelkiej maści, zwłaszcza recykling odzieży. Czy wiecie, że przemysł „fashion” jest odpowiedzialny za 85% zanieczyszczenia planety plastikiem…? Brrrr….!

A to my w odwiedzinach w lokalnej hodowli alpak „Alpaki Roztocze” oraz my bardziej nieformalnie na wieczornym spacerze w Zwierzyńcu.