O nas

Jesteśmy dwójką zapaleńców, którzy kochają dzieci (mamy dwoje własnych) i którym bardzo na sercu leży ich rozwój przez swobodną zabawę. I w tym temacie działamy.

Wychowujemy w duchu Rodzicielstwa Bliskości, a przynajmniej się staramy, nasze dzieci są dla nas największym skarbem świata i bardzo poważnie bierzemy sobie do serca naszą rolę jako ich życiowych przewodników. Staramy się dbać o relacje i na co dzień pokazywać dzieciom jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Sięgamy do współczesnej wiedzy psychologicznej na temat rozwoju i wychowania dzieci i wkładamy realny wysiłek w to, żeby nasze dzieci nie powielały utartych schematów wychowawczych, w których sami dorastaliśmy. Mieszkaliśmy przez lata w Londynie i tam się poznaliśmy. Bardzo boli nas plastikowa Polska i to, że tak mało dzieje się tutaj u nas, zwłaszcza „na wschodzie” z myślą o dzieciach. Serca nam krwawią jak widzimy puste place zabaw i dzieci, które powinny przecież huśtać się na trzepakach i taplać się w błocie, a są całe wakacje przyklejone do ekranów telefonów i tabletów. Postanowiliśmy przestać narzekać i ojojać i zacząć działać. Tak powstało Etno Roztocze.

Bliska jest nam idea recyklingu i ogólnie pojętej dbałości o nasze tzw. habitat. Aktywnie promujemy recykling wszelkiej maści, zwłaszcza recykling odzieży.

A to my w odwiedzinach w lokalnej hodowli alpak „Alpaki Roztocze” oraz my bardziej nieformalnie na wieczornym spacerze w Zwierzyńcu.