Grupy

Oferta dla grup przedszkolnych i szkolnych.

Oferta dla grup jest zawsze dopasowywana do indywidualnych potrzeb każdej grupy, prosimy o telefon lub maila z zapytaniem.

PRZYJMUJEMY REZERWACJE NA JESIEŃ 2021 i WIOSNĘ 2022.

OFERTA DLA GRUP jest dostępna w wersji elektronicznej i papierowej. Prosimy o emaila z adresem elektronicznym lub pocztowym jeśli chcieliby Państwo otrzymać ofertę.

Zapraszamy zorganizowane grupy do 100 dzieci w wieku od 3 lat bez górnej granicy. Poniżej zobaczą Państwo krótki filmik z pobytu niemal 70-osobowej grupy dzieci w wieku 4-6 lat z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Zamościu.

Aktywności mogą być wymieniane i przesuwane według uznania, to Państwo znają najlepiej swoje grupy i wiedzą jaki rodzaj aktywności byłby odpowiedni, nasz sugerowany podział na grupy wiekowe: 

3-7 lat

Dla dzieci 3-7 najlepszą atrakcją będzie pozwolenie im na swobodną zabawę. Ten przedział wiekowy odnajduje się u nas bez żadnych tłumaczeń i żadnych dodatkowych aktywności. Jeśli chcemy żeby dzieci zaangażowały się w grupową aktywność w trakcie pobytu w tej grupie wiekowej polecamy zwłaszcza dodatkowe warsztaty „Zmalowani”, „Chwostowe Breloki, „Mini-Makramki” i „Malowanie włóczką”. Wykonane prace dzieci zabiorą do domu.

7-13 lat

Sprawdzone atrakcje dla dzieci 7-13:

– tor przeszkód z pniaków i opon, wzgórze ze zjeżdżalnią, tunelem i skałkami, huśtawki, hamaki, domek przy drzewie, pole piaskowe, kuchnie błotne, recyklingowy ogród dźwięków, ścianka wodna, ścieżka bosych stóp

 • badminton (dostępne 6 zestawów i siatka)
 • kije bambusowe i prześcieradła do robienia swoich TIPI
 • przeciąganie liny
 • skakanie w workach jutowych
 • granie w gumę (dostępne 2 zestawy, w miarę potrzeb możliwe jest więcej)
 • zabawy klockami recyklingowymi (oszlifowane kawałki drewna bukowego i sosnowego, odpady ze stolarni)

Ponadto dla dzieci szkolnych proponujemy dodatkowo płatne warsztaty:

 • Malowanie włóczką” – warsztat sensoryczny. Technika ścisłego wyklejania pejzaży i kształtów klejem typu CR (tzw. ‘czarodziejski klej’), który po zastygnięciu jest transparentny; recyklingowe włóczki mają różną miękkość i elastyczność co dostarcza ciekawych wrażeń sensorycznych. Wyklejamy na recyklingowej tekturce.  
 • Patyczaki” – ziomki z patyków w ubrankach z włóczki. Prosty i zabawny warsztat, na którym wykorzystujemy naturalnie ukształtowane gałązki (które trzeba sobie znaleźć na własnym polowaniu patykowym), patyki możemy ubrać, uczesać, nadać im fryzury,  a nawet pomalować.
 • Breloki z chwostem” – przy użyciu włóczek recyklingowych tworzymy własne breloki z chwostem. Tą metodą można również wykonać kolczyki i jest to opcja dla starszych dzieci (12+).
 • Majsterkowicz” – małe konstrukcje z drewna recyklingowego do zabrania do domu. Frajdy z możliwości stworzenia drewnianego “czegoś z niczego” nie jesteśmy w stanie przecenić. Na tym warsztacie niezmiennie aktywizują się zarówno dzieci jak i nastolatki oraz ich rodzice! Pod nadzorem prowadzącego dzieci poznają różne metody łączenia drewna (gwoździe, wkręty) i sprawdzają jak zachowują się różne gatunki drewna (sosna, buk), na koniec budują własną niedużą konstrukcję do zabrania ze sobą, zabawkę, pojazd, rakietę, ludzika, domek, zegar itp. (UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa jednorazowo możemy prowadzić ten warsztat dla grupy ok 15 dzieci, przy większych grupach sugerujemy wcześniejszy podział dzieci na różne aktywności zależnie od upodobań. Możliwe są 2-3 tury podczas jednego pobytu).  
 • Gałązkowe tkanie” (dla dzieci powyżej 10 lat) – warsztat poprzedzamy krótką pogadanką o technikach tkania i różnicy pomiędzy dzianiną a tkaniną, wraz mini-konkursem. Na patykach ukształtowanych w literę V tworzymy osnowę (ramę) ze sznurka lub włóczki a następnie tkamy różnymi kolorami włóczki przy pomocy palców lub czółenka w postaci igły do wełny. 
 • Zmalowani” – warsztat malowania figurek zwierząt z MDF-u lub podkładek pod kubek farbami ekologicznymi. Każde dziecko dostaje na czas trwania warsztatu metalową paletkę, wybiera sobie 5 kolorów farb oraz pędzel (dostępne pędzle zwykłe lub gąbkowe) i może malować figurki zwierzątek lub podkładki pod kubek ze sklejki.

14+

– dla młodzieży proponujemy detox cyfrowy (odłożenie telefonów i gadżetów na cały czas pobytu do depozytu), luźne ćwiczenia z uważności (np. uważność w oddechu i uważność w chodzeniu) i aktywności warsztatowe takie jak:

– tkanie, przeplatanie recyklingowych pasków materiałów z pociętych ubrań na siatce ogrodzeniowej, tzw „backyard weaving” (tłum. tkanie podwórkowe)

– badminton, zabawy klockami recyklingowymi, przeciąganie liny

– warsztaty dodatkowo płatne polecane dla tej grupy to:

 • Majsterkowicz
 • tworzenie własnych podkładek pod kubek na sklejce
 • Malowanie włóczką
 • Malowanie naturą” (kamyki, liście, trawy, patyki)
 • Gałązkowe tkanie” – na znalezionych samodzielnie patykach z rozwidleniem w kształcie litery Y robimy osnowę ze sznurka lub włóczki (z instruktażem) a następnie tkamy włóczką ciasno przy pomocy igły do wełny lub palców. Prace można zabrać do domu i dokończyć we własnym zakresie (dostarczamy papierowe torebki na patyki i włóczki). Gotowe prace można powiesić na ścianie. Warsztat poprzedzony krótką pogadanką o tkactwie.
 • Gobelin Natury” – na ramie z patyków związanych sznurkiem robimy 'płótno’, z napiętej recyklingowej włóczki i wplatamy swoje skarby znalezione na podwórku, listki, patyczki, kwiatki, kawałki kory itp. Warsztat oferujemy z pełnym instruktażem oraz pogadanką na temat tkania.

Warsztaty – zależnie od typu kosztują 15-25zł/os (dla grup powyżej 20 os).

Dzieci ustawiają się do przeciągania liny!

Jedzenie

 • Możliwość zorganizowania ogniska i pieczenia kiełbasek na kijach. Wynajęcie miejsca na ognisko oraz kijki i drewno to koszt – zależnie od liczebności grupy – od 50 do 60zł
 • Możliwość zamówienia kateringu z lokalnej jadłodajni (obiady domowe, pierogi, dania regionalne po wcześniejszym ustaleniu)
 • Możliwość zamówienia pizzy. Przykładowy koszt pizzy Margherita 18zł, szynka, pieczarki – 22zł. Pośredniczymy w zamówieniu i wystawiamy fakturę zbiorczą.
 • Na miejscu sklepik z napojami, kawą, herbatą, przekąskami typu paluszki, ciastka, orzechy – bez chemicznych dodatków i syropu glukozowo-fruktozowego, stawiamy na zdrowsze przekąski.

WARSZTATY WYJAZDOWE

Możemy przyjechać do szkół lub przedszkoli w województwie lubelskim lub dalej (dojazd dalej dodatkowo płatny) na zorganizowane warsztaty z użyciem naturalnych i recyklingowych materiałów. (Minimum 2 grupy, min 25 osób w grupie)

Oferta wyjazdowa różni się nieco od stacjonarnej ponieważ nie wszystkie materiały dadzą się praktycznie przewieźć i wykorzystać w warunkach szkolnych/przedszkolnych. 

 Warsztaty obecnie dostępne z dojazdem to:

 • Malowanie włóczką
 • Malowanie naturą (kamyki, patyczki, trawki, sianko, wióry drzewne itp)
 • Patyczaki
 • Gałązkowe tkanie
 • Zmalowani
 • Tkamy makatkę
 • Breloki z chwostem
 • Mini-Makramki
 • Łapacze Snów

Koszt warsztatu razem z pogadanką na temat tego jak obcowanie z naturą wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie oraz jak ważny jest recykling – 15-35zł/os. 

Przy kilku grupach przedszkolnych lub szkolnych (łącznie powyżej 60 osób) możliwość negocjacji ceny. 

Duże grupy traktujemy nieco inaczej niż indywidualnych klientów pod okiem rodziców, staramy się zawsze do każdego warsztatu dodać ramę, pogadankę, wpleść kontekst warsztatu w tok pracy i tworzyć całościową przygodę dla dzieci. Przy warsztatach grupowych dla szkół i przedszkoli oferujemy całą naszą uwagę i organizujemy wszystkie materiały wcześniej. Oferta warsztatów dla dużych grup jest de facto inną ofertą niż dla klientów indywidualnych, wymaga od nas innego przygotowania i innej dyspozycyjności. Jeśli wizyta odbywa się poza lipcem/sierpniem to nasza przestrzeń wymaga czasem wielogodzinnego przygotowania na potrzeby Państwa grupy. Standardowe ceny warsztatu w grupie od 20 do 100 osób to 15-35zł/os zależnie od typu warsztatu.